ALUMINIUM SMARTFORMED

O marce / Technologie / ALUMINIUM SMARTFORMED

Całość zabiegów składających się z hydroformowania, mechanicznego formowania, cieniowania, podwójnego spawania oraz obróbki cieplnej. SmartForming jest najdoskonalszą technologią obróbki stopów aluminium na świecie, czego efektem są lżejsze i mocniejsze ramy.

Cannondale SmartFormed

Ramy SmartFormed z aluminium są wynikiem ponad trzydziestu lat doświadczenia firmy w budowaniu najlżejszych, najsztywniejszych i najbardziej trwałych ram ze stopów. Proces SmartFormingu oznacza takie kształtowanie rur, które w najbardziej optymalny sposób pozwala zredukować ilośc zbędnego materiału i osiągnąć odpowiednie profilowanie na każdym odcinku rury. W przeszłości cieniowanie rur było stopniowe, mówiło się o potrójnym lub nawet o poczwórnym cieniowaniu, co oznaczało, że rura od środka miała trzy lub cztery grubości ścianki. Cannondale cieniuje ramy bezstopniowo, czym udało się wyeliminować lokalne naprężenia i jeszcze skuteczniej rozłożyc obciążenia w konstrukcji ramy.SmartForm C1 Premium:
Nasza absolutnie najbardziej zaawansowana konstrukcja ze stopów, gdzie każdy jeden gram się liczy. Cały know-how bazuje na procesach konstrukcji C1, jednak w miejsce stopu 6061 zastosowaliśmy wyrafinowany stop 6069 – bardziej wytrzymały na rozciąganie. Jest zarazem droższy i trudniejszy w obróbce, niż 6061, można jednak użyć go w mniejszej ilości, obniżając tym samym wagę produktu przy zachowaniu wyjątkowej sztywności i wytrzymałości.SmartForm C1:
Zaawansowana konstrukcja ze stopów aluminium. C1 korzysta z wszystkich technik w naszym arsenale, prowadzących do optymalizacji kształtu rur przez zredukowania ilości użytego materiału. Hydroformowanie, rozkuwanie, mechaniczne kształtowanie, odkuwanie, zaawansowane cieniowanie ścianek i podwójne spawy – to wszystko składa się na ramę, która jest niewiarygodnie sztywna i lekka, oferującą jakość jazdy natychmiast rozpoznawalnej jako cecha charakterystyczna Cannondale’a.

SmartForm C2:
Nie każda rama musi być projektowania w konstrukcji C1. To drogie i czasochłonne rozwiązanie, jednak nasza pasja do przetwarzania aluminium jest obecna również na niższych szczeblach. SmartForm C2 zawiera w sobie procesy zawarte w konstrukcjach C1 – zaawansowane cieniowanie ścianek, kształtowanie i podwójne spawy tworzą ramy ze stopu aluminium, które przez innych mogłyby być nazywane dziełami sztuki inżynierskiej. To cały czas jakość typowa dla marki Cannondale, odznaczająca się niską wagą, sztywnością i bezbłędnym prowadzeniem w czasie jazdy.

SmartForm C3:
C3 to przejaw zdrowego rozsądku w naszym obsesyjnym dążeniu do perfekcji. Ramy typu SmartForm C3 korzystają z podobnych metod przetwarzania stopu 6061, jak na poziomie C2 i C1, jednak korzystają z nich bardziej oszczędnie. W efekcie proces produkcyjny zajmuje mniej czasu i jest rozbity na mniejszą ilość procesów niższego szczebla. Cieniowanie rur i ich kształtowanie jest szybsze i mniej skomplikowane, a gładkie spawy pojawiają się na krytycznych łączeniach. Ramy C3 są naszymi najtańszymi produktami, dedykowanymi dla początkujących, ale nawet w nich odkryjecie drzemiącego ducha Cannondale i wszystkie lata doświadczenia w projektowaniu ram CAAD.

Cannondale - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów Cannondale.