BALLISTEC CARBON

O marce / Technologie / BALLISTEC CARBON

Bardzo stabilna karbonowa konstrukcja umożliwiła nam uzyskanie ekstremalnie niskiej masy, co nie odbiło się jednak na sztywności i stabilności ramy

Kompozyt BallisTec to połączenie ultra mocnych włókien węglowych, podobnych do stosowanych w przemyśle wojskowym w celu opancerzania, z żywicą odporną na uderzenia, spotykaną chociażby w kijach baseballowych. Lekki, sztywny i zaprojektowany, by sprostać tysiącom cykli obciążeń, BallisTec posiada specyficzny układ włókien i żywicy uwydatniający anizotropowe właściwości włókien. Chcąc zmodyfikować sztywność lub podatność ramy, dodajemy sieć włókien wysokomodułowych w strategicznych miejscach.

Kompozyt BallisTec Cannondale'a czyni ramy sztywnymi, bardzo lekkimi i wytrzymałymi jednocześnie, do tego pozwala niejako "programować" zachowanie ram w specyficznych miejscach, nadając jej nadzwyczajnej sztywności tam, gdzie jest to pożądane, oraz elastyczności w strefach, gdzie pochłanianie drgań jest najbardziej skuteczne. Pozostając jednymi z najlżejszych ram na świecie, ramy karbonowe BallisTec przechodzą wszystkie testy jakości Cannondale, nawet te najbardziej ekstremalne. To właśnie dlatego każda z tych ram otrzymuje naszą dożywotnią gwarancję.

Cannondale oferuje dwa rodzaje ram BallisTec:

BallisTec Hi-Mod - Po prostu: nasz najlepszy karbon. Obydwa warianty posiadają ten sam, bardzo mocny materiał bazowy, ale w HI-MOD zastosowaliśmy dodatkowo siatkę z włókien wysoko- oraz ultra wysokomodułowych, pozwalających na jeszcze większą redukcję wagi. Dodatkową funkcją włokien HI-MOD jest nadanie ramie responsywności - w duzym uproszczeniu oznacza to lepsze czucie drogi i lepszą komunikację roweru z kolarzem, co pozwala jechać po prostu szybciej i z większą pewnością.

BallisTec Carbon - Rama ma praktycznie te same cechy, co jej droższy odpowiednik, kosztem nieco wyższej wagi, poprzez zastosowanie większego odsetka włókien średniomodułowych. Nie zmienia się wysoka trwałość, sztywność i zdolność do tłumienia drgań. Taka rama jest również tańsza, przez co Cannondale może zaproponować swoim klientom najlepszą ramę karbonową w atrakcyjnej cenie.

Cannondale - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów Cannondale.