Nowości w teamach Cannondale na 2015 rok.

O marce / Aktualności / Nowości w teamach Cannondale na 2015 rok.
10.12.2014
Cannondale-Garmin ogłosił skład na przyszły sezon. Mistrz Świata MTB Enduro Jerome Clementz podpisał umowę z Cannondale na kolejne trzy lata, a Manuel Fumic i Marco Fontana wciąż jeździć będą z Cannondale Factory Racing. To najważniejsze decyzje dotyczące teamów Cannondale na 2015 rok.
Cannondale-Garmin ogłosił skład na przyszły sezon. Wśród 27 osób znaleźli się zawodnicy aż z czternastu krajów.

Trzon Garminui: Ryder Hesjedal, Dan Martin, Andrew Talansky oraz Tom Danielson – pozostali w barwach ekipy Jonathana Vaughtersa. Z Cannondale przeszli Ted King, Kristjian Koren, Matej Mohoric, Moreno Moser, Alan Marangoni i Davide Formolo.

„Jestem bardzo podekscytowany naszym składem na 2015 rok. Zaczęliśmy kilka lat temu jako mała grupa z misją rozwoju młodych zawodników i dalej staramy się działać w tym kierunku. W przyszłym sezonie będziemy najmłodszą ekipą i nie tylko ze względu na wiek zawodników, ale także na fakt, że dzięki współpracy z Cannondale stajemy się nową drużyną”, powiedział Vaughters.

Skład Cannondale-Garmin Pro Cycling: Janier Acevedo, Jack Bauer, Alberto Bettiol, Nathan Brown, André Cardoso, Tom Danielson, Joe Dombrowski, Davide Formolo, Nathan Haas, Lasse Hansen, Ryder Hesjedal, Alex Howes, Ben King, Ted King, Kristjian Koren, Sebastian Langeveld, Alan Marangoni, Dan Martin, Matej Mohoric, Moreno Moser, Ramunas Navardauskas, Kristoffer Skjerping, Tom Jelte Slagter, Andrew Talansky, Dylan Van Baarle, Davide Villella oraz Ruben Zepuntke.

Mistrz Świata MTB Enduro Jerome Clementz pojedzie z Cannondale przez kolejne trzy lata.

"Bardzo lubię wyścigi i jazdę na rowerze, chcę to robić jeszcze przez kilka lat. Kiedy przyszedł moment, by porozmawiać o przyszłości, było jasne, że Cannondale to jedyna opcja. Podzielamy tę samą wizję i chemy nadal razem" - powiedział Clementz.

Cannondale od dawna jest sponsorem Clementz`a i bardzo chętnie przedłuża z nim współpracę ceniąc jego pasję i widzę o sporcie. Jerome Clementz jest mocno zaangażowany w rozwój nowych rowerów Cannondale, zwraca szczególną uwagę na OverMountain marki.

Manuel Fumic i Marco Fontana nadal z Cannondale Factory Racing.

Niemiec Manuel Fumic, Włoch Marco Aurelio Fontana oraz Anton Cooper z Nowej Zelandii będą konkurować współpracę z Cannondale Factory Racingna przez kolejne dwa lata. Zawodnicy są gotowi do sezonu 2015 i chętni do przygotowania się do Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku w Rio de Janeiro w Brazylii.

"To będzie mój siódmy rok z rodziną Cannondale. Szczerze mówiąc, nie wzobraam sobie innego miejsca" - powiedział Fontana. "Marco i ja jesteśmy jak bracia. Mam nadzieję, że będziemy ścigać się razem w najbliższych igrzyskach olimpijskich. Będziemy ciężko pracować, aby dostać się na szczyt podium" - dodał Fumic.

Cannondale - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów Cannondale.