Dożywotnia gwarancja na rowery Cannondale

O marce / Dożywotnia gwarancja na rowery Cannondale

Ponowne wysłanie kodu przedłużonej gwarancji

Wysłanie kodu gwarancji jest możliwe tylko drogą elektroniczną na e-mail podany podczas rejestracji gwarancji. Jeżeli istnieje więcej kodów na jeden e-mail, zostaną wysłane wszystkie.

Gdzie można znaleźć numer seryjny?

Poprzez zarejestrowanie swego roweru rozszerzysz zwykłą gwarancję na wady fabryczne, materiałowe i produkcyjne ramy roweru na gwarancję dożywotnią. Więcej informacji można znaleźć poniżej na tej stronie.

Dane sobowe

Informacje o produkcie


Oświadczenie ws. Przetwarzania danych osobowych i wysyłania wiadomości handlowych.

Udzieleniem tej zgody na przetwarzanie danych osobowych wyraża Pan/Pani zgodę na to, aby spółka ASPIRE SPORTS, s.r.o., z siedzibą Jinačovice 514, 664 34 Kuřim, Regon: 269 58 317, wpisana w Rejestrze Handlowym prowadzonym w Sądzie Okręgowym w Brnie, dział C, nr wpisu 47772 (zwana dalej „Administratorem”), przetwarzała przekazane przez Pana/Panią dane osobowe.

Przetwarzane dane i zakres ich przetwarzania

Przekazane przez Pana/Panią dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w zakresie, w jakim zostały przekazane Administratorowi i także wyłącznie w związku z celem przetwarzania (zob. punkt 3).

W przypadku udzielenia dożywotniej gwarancji będzie chodziło o następujące dane osobowe:

  • Państwa imię i nazwisko,
  • Państwa e-mail,
  • Państwa miasto,
  • Państwa województwo.

W przypadku przesyłania e-maili reklamowych, newsletterów oraz innych wiadomości handlowych zawierających zestawienie nowości i promocji marki Cannondale

  • Państwa e-mail,
  • Państwa województwo.

Całą treść oświadczenia w zakresie przetwarzania danych osobowych można znaleźć na specjalnej stronie.


Dożywotnia gwarancja na rowery Cannondale

Producent rowerów Cannondale oferuje na swoje produkty dożywotnią gwarancję na ramę. Rozszerzona gwarancja udzielona jest jedynie pierwszemu właścicielowi roweru i obejmuje rowery zakupione u autoryzowanego sprzedawcy detalicznego rowerów Cannondale. Warunkiem jest zakup roweru u sprzedawcy detalicznego w Polsce oraz zarejestrowanie jego właściciela na stronie internetowej www.cannondalebikes.pl.

 

Dożywotnia gwarancja obejmuje

Dożywotnią gwarancją objęte są wady materiałowe, konstrukcyjne i produkcyjne ramy roweru, widelce Lefty i korby Hollowgram. Z rozszerzenia gwarancji nie można skorzystać w przypadku powłoki lakierniczej ramy i jej elementów dodatkowych (takich jak osłony, przelotki, nity, inserty, itp.). W przypadku widelców Lefty gwarancja nie obejmuje części podlegających normalnemu zużyciu.

Dożywotnia gwarancja dotyczy tylko oryginalnej ramy. Nowa rama wymieniona na gwarancji ma standardowy 2-letni okres ochrony.

Począwszy od roku modelowego 2020, dla modeli w pełni amortyzowanych gwarancja na wahacz wynosi 5 lat.

Dożywotnia gwarancja nie dotyczy ram przeznaczonych do następujących dyscyplin: Freeride, Dirt Jump, BMX.
Widelce amortyzowane oraz inne komponenty wykonane przez producentów innych niż Cannondale nie są objęte niniejszą gwarancją, ale gwarancją udzieloną przez ich producenta.

Warunki dożywotniej gwarancji:

Gwarancja obejmuje jedynie rowery zakupione u sprzedawcy detalicznego w Polsce i przysługuje wyłącznie pierwszemu właścicielowi roweru Cannondale po zarejestrowaniu na stronie www.cannondalebikes.pl. Rozszerzenia gwarancji nie można przenieść na żadną inną osobę.

Rejestracji należy dokonać w ciągu miesiąca od zakupu roweru.

W przypadku każdej reklamacji gwarancyjnej należy dostarczyć rower do sprzedawcy detalicznego gdzie został on zakupiony. Z rowerem trzeba dostarczyć oryginalny dowód zakupu (dowód zakupu przechowuj w bezpiecznym miejscu!) i unikalny kod dożywotniej gwarancji uzyskany podczas rejestracji roweru on-line.

Niniejszą dożywotnią gwarancją objęte są wyłącznie kompletnie zmontowane rowery zgodnie z ustalonymi warunkami autoryzowanego sprzedawcy detalicznego marki Cannondale.

Niniejsza dożywotnia gwarancja nie obejmuje rowerów narażonych na nadużycia, zaniedbanych, niewłaściwie naprawianych, niewłaściwie konserwowanych, przebudowanych, modyfikowanych, uszkodzonych w wyniku wypadku lub narażonych na inne niezwykłe, nieuzasadnione lub niewłaściwe użytkowanie.

Gwarancja nie obejmuje uszkodzenia w wyniku normalnego zużycia części łącznie ze zmęczeniem materiału. Uszkodzenie w wyniku zmęczenia materiału oznacza, że rama została uszkodzona w wyniku normalnego zużycia. Właściciel jest zobowiązany do dokonywania regularnych przeglądów ramy i całego roweru.

Na lakier i naklejki udzielana jest gwarancja 6 miesięcy. Zmiana koloru lakieru bądź naklejek z powodu ekspozycji na intensywne nasłonecznienie i promienie UV nie podlega gwarancji.

Pozostałe komponenty są objęte standardową 2-letnią gwarancją, z wyjątkiem części podlegających normalnemu zużyciu.

Wszelkie koszty związane z serwisem gwarancyjnym, ponosi właściciel roweru.

Naprawa przy skorzystaniu z dożywotniej gwarancji

W okresie objętym dożywotnią gwarancją firma Cannondale uszkodzoną ramę naprawi lub według możliwości wymieni za taką samą lub podobną i porównywalną ramę, która jest dostępna w chwili złożenia roszczenia gwarancyjnego. Wszelkie koszty związane z uruchomieniem roweru które powstały ze względu na specyfikę nowej ramy ponosi właściciel roweru. Gwarancja obejmuje wyłącznie ramę, praca serwisu w związku z modyfikacją lub ulepszeniem roweru z powodu wtmiany ramy w całości obciąża właściciela roweru.

Proszę starannie przechowywać dokumenty, które zostały dostarczone wraz z rowerem!

W przypadku niedostępności komponentu, producent zastrzega sobie prawo do zaoferowania właścicielowi rekompensaty finansowej wysokości jego wartości.

Termin rozpatrzenia reklamacji z tytułu dożywotniej gwarancji po upływie 2 lat od zakupu produktu nie wynosi ustawowych 14 dni, lecz opiera się wyłącznie na aktualnej dostępności odpowiedniego zamiennika.

Proszę starannie przechowywać dokumenty, które zostały dostarczone wraz z rowerem!

Cannondale - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów Cannondale.