Cannondale CAAD 12 zdobywa tytuł Roweru Roku wg magazynu Cycling Plus

O marce / Aktualności / Cannondale CAAD 12 zdobywa tytuł Roweru Roku wg magazynu Cycling Plus
05.04.2016
Redaktorzy prestiżowego magazynu Cycling Plus i BikeRadar.com przyznali tytuł Roweru Roku 2016 modelowi CAAD 12 105. Rower warty 6799 zł pokonał 54 inne rowery z przedziału cenowego od 4500 do 60000zł.

W porównaniu miejsca na podium zajęły także trzy inne rowery Cannondale: Synapse Carbon Disc Ultegra (kategoria „Najlepsze Rowery Szosowe w przedziale 12.000 – 16.500zł“), SuperSix EVO Hi-MOD Dura Ace w kategorii „Superrowery“ i CAAD12 Disc 105 w kategorii „Najlepsze Rowery Szosowe do 12.000zł”. To drugi tytuł Roweru Roku uzyskany przez Cannondale – poprzedni zdobył w 2014 roku Cannondale Synapse 105.

rower szosowy Cannondale CAAD12

„Nagroda przyznana CAAD 12 105 pokazuje, że świetne, uniwersalne konstrukcje nie muszą kosztować fortuny”, powiedział Warren Rossiter, redaktor d.s. technicznych i naczelny tester rowerów szosowych w Cycling Plus i BikeRadar.com. „W obu wersjach – dla hamulców szczękowych i tarczowych rower posiada wszystkie cechy, których potrzebujemy: jest lekki, sztywny tam gdzie trzeba i przy tym bardzo komfortowy. Takie połączenie cech było rzadko spotykane nawet w czasach, gdy najlepsze rowery szosowe były aluminiowe, a według nas także dziś powinno być mocną zachętą do kupna nowego roweru. Jeśli na rowerze nie czujesz się dobrze, nie jest ważne, ile lżejszy, sztywniejszy czy bardziej aerodynamiczny on jest. Na CAAD 12 zawsze czuliśmy się jak w domu i po testach nie chcieliśmy go zwracać, tak bardzo przypadł nam do gustu. Jeśli weźmiemy pod uwagę także zwycięzcę sprzed dwóch lat – model Synapse oraz zupełnie inne charakterem Slate i Super Six Evo widać wyraźnie, że oferta rowerów szosowych Cannondale jest jedną z najbardziej kompletnych i fascynujących”.


Cannondale - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów Cannondale.