Cannondale przedstawia nowe przełajówki SuperX i CAADX

O marce / Aktualności / Cannondale przedstawia nowe przełajówki SuperX i CAADX
11.07.2016
Marka Cannondale przedstawiła nowe modele przełajowe SuperX i CAADX, zaprojektowane od nowa pod współczesne szybkie i wymagające technicznie trasy. Niezrównana trakcja, prześwit dla zabłoconej opony, stabilne prowadzenie - wszystko to zapewni zawodnikom jadącym na SuperX i CAADX najlepsze wyniki.

„Dzisiejsze trasy zawodów cyklokrosowych są dużo szybsze i trudniejsze technicznie, a zawodnicy coraz bardziej agresywni“ mówi David Devine, senior product manager w Cannondale. „Zawodnicy potrzebują rowerów, które sprostają wymaganiom nowych tras. Nowy SuperX i CAADX zostały zaprojektowane tak, aby zapewniały dwie najważniejsze dziś cechy, czyli odpowiednio stabilne prowadzenie i szybkość".  

SuperX 105

Oba rowery posiadają nową geometrię Cannondale OutFront, zapewniającą większą stabilność. Geometria ta jest kombinacją spłaszczonego kąta główki ramy i wydłużonego do 55mm wyprzedzenia widelca, co przekłada się na stabilność przy większych prędkościach i na trudnych technicznie fragmentach z jednoczesnym zachowaniem zwrotności w ciasnych zakrętach. 

CAADX Tiagra 2017

SuperX i CAADX powstały także w oparciu o Integrację Systemową, gdzie kluczowe komponenty takie jak rama, widelec, korby, sztyca są projektowane razem i traktowane jako całość. Oba rowery mają najkrótsze w kategorii tylne widełki długości 422mm, co zapewnia niezrównaną trakcję na podjazdach. Dodatkowo model SuperX wyposażono w technologię asymetrycznego napędu Ai, dzięki czemu miejsca jest wystarczająco dużo nawet dla opony 40c, a koło zaplecione jest symetrycznie. W połączeniu ze sztywnymi i lekkimi ramami i widelcami ze sztywnymi osiami przelotowymi, otrzymujemy nejlepsze rowery przełajowe na rynku.

SuperX sedlovka

Podobnie jak inne modele Cannondale, nowe przełajówki posiadają system mikroamortyzacji SPEED SAVE - tylne widełki i widelec uginają się, aby pochłaniać nierówności, zapewniając lepszą trakcję, prędkość i komfort. SuperX dostał też nowy zacisk wspornika siodła, dzięki któremu sztyca o średnicy 25.4mm jest bardziej eksponowana i lepiej pracuje, a zawodnikowi łatwiej na siedząco utrzymać linię na podjazdach.

SuperX Flat Mount

Dodatkowo w modelu SuperX mamy minimalistyczne mocowanie hamulców tarczowych Flat Mount, wewnętrzne prowadzenie pancerzy i demontowalne mocowanie przerzutki przedniej dla napędów 1x. CAADX posiada Flat Mount i wewnętrzne prowadzenie przewodu hamulca oraz unikalny przykręcany do górnych widełek mostek służący do mocowania błotników.

CAADX odnimatelny mustek

Model SuperX będzie dostępny w wersjach 105, Ultegra, Force CX1 i Team w cenach od 12.499zł do 32.999zł, a CAADX na osprzęcie od Shimano Sora po Shimano Ultegra w cenach od 4.499 do 10.199zł.

Cannondale - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów Cannondale.