Cape Epic 2020: wstrzymane marzenie

O marce / Aktualności / Cape Epic 2020: wstrzymane marzenie
27.04.2020
Oto historia poświęcenia, wspólnoty i solidarności, ponieważ tymczasowy cel został wstrzymany dla czegoś większego niż sport. Podróż się nie skończyła, jest po prostu zawieszona.

Kwintesencją wyścigów na rowerze górskim jest Absa Cape Epic, wyczerpująca siedmiodniowa etapówka na Western Cape w RPA. Tegoroczna trasa miałaby około 700 kilometrów, z 15 000 metrów przewyższenia, po najbardziej niezapomnianych szlakach, w niewyobrażalnej scenerii.

Koledzy z zespołu Cannondale Factory Racing, Henrique Avancini i Manuel Fumic, oraz oddany zespół wspierający postanowili podjąć swoją piątą próbę osiągnięcia najwyższego stopnia podium w tym najtrudniejszym etapowym wyścigu rowerów górskich na świecie. Dla Fumica edycja 2020 miała być jego ostatnią próbą przed przejściem na emeryturę. Zespół był bardziej niż kiedykolwiek i nastawiony na „wszystko albo nic”, ale globalna pandemia przerwała ich marzenia, ponieważ wyścig został odwołany tuż przed jego rozpoczęciem.

Zapraszamy na unikalny materiał zza kulis, o swoich przygotowaniach i odczuciach po odwołaniu wyścigu opowiadają zawodnicy i członkowie zespołu.

Cannondale - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów Cannondale.