EF - nowe twarze, sprawdzony sprzęt

O marce / Aktualności / EF - nowe twarze, sprawdzony sprzęt
22.01.2020
Ekipa Education First Pro Cycling rozpoczęła sezon wyścigowy

W niedzielę rozpoczął się australijski wyścig etapowy Tour Down Under, a wzbogacony o nowe twarze zespół EF Pro Cycling wyjechał na tor o długości 1,7 km w centrum Adelaide. W sezonie 2020, portfolio zespołu składa się z 30 zawodników reprezentujących aż 17 narodowości.

DATA | /clanky/2020 | EF_jersey_1250.jpg

Za wzmocnienie i odmłodzenie zespołu odpowiadają przede wszystkim transfery dwóch 23-latków odnoszących w ubiegłym roku duże sukcesy tj. Amerykanina Nielsona Powlessa i Norwega Kristoffera Halvorsena. Warto również wpsomnieć o innych nowo przybyłych zawodnikach, są to m.in. Belg Jens Keukeleir i Niemiec Jonas Rutsch. Przyjrzyjmy się im teraz bliżej.

DATA | /clanky/2020 | EF_nove_tvare_hlavni_1250px.jpg

Nielson Powless przeniósł się z zespołu Lotto-Jumbo, gdzie m.in. brał udział w zeszłorocznym zwycięstwie Primoža Rogliča w hiszpańskiej Vuelcie. Do jego sukcesów należy także podium na 'Tour de Pologne' i Mistrzostwach USA. Sportowy talent Neilson ma zakodowany w genach - jego mama ukończyła maraton na Igrzyskach Olimpijskich w 1992 roku, a ojciec kilkakrotnie ukończył Ironmana.

Kristoffer Halvorsen, były mistrz świata U23, przeszedł do EF z zespołu Ineos. Kristofer jest obiecującym sprinterem, na którego stawia się w zespole. Jego sprinterskie ambicje wygrywania etapów mają duże wsparcie zarówno ze strony nowych, jak i starszych zawodników zespołu.

Jens Keukeleire to belgijski specjalista od klasyków, który dosłownie dorastał na "kostce". Wykorzystanie jego sprinterskiego doświadczenia jest mocno wyczekiwane podczas szybkich etapów w Australii. Jego pierwszy większy sukces w cyklu Grand Tour to zwycięstwo etapowe we Vuelcie 2016.

Jonas Rutsch jest kompletnym nowicjuszem w profesjonalnym peletonie, ale już niejednokrotnie przekonał nas o swoich umiejętnościach. Do jego ubiegłorocznych sukcesów należy zwycięstwo w Kattekoers, jednodniowym belgijskim wyścigu dla zawodników do 23 roku życia oraz piąte miejsce w kategorii U23 na Tour of Flanders (Ronde van Vlaanderen).

Na wyposażenie zespołu EF składa się debiutujący w zeszłym roku nowy model Cannondale SuperSix EVO, a także najszybsza aero-szosa na świecie, Cannondale SystemSix Hi-MOD.

DATA | /clanky/2020 | EF_bike_1250.jpg

Znaczącą zmianą w porównaniu do ubiegłego roku jest nowa wizualna odsłona malowania rowerów. Genialnym „odświeżeniem” jest zasotosowany design różowej i granatowej zebry, co z pewnością dodaje ekipie EF kolorytu i wyrazistości. W tym roku rowery zespołu są wyposażone w elektroniczną gupę Shimano Dure-Ace Di2, który została uzupełniona o korbę Cannondale Hollowgram SiSL2 i pomiar mocy Power2Max.

To jak sobie radzi zespół Education First Pro Cycling można na bieżąco śledzić na stronach FB Instagramie.

Cannondale - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów Cannondale.