Jak wybrać rower szosowy Cannondale

O marce / Aktualności / Jak wybrać rower szosowy Cannondale
13.02.2020
Krótki przewodnik dla kupujących rower szosowy Cannondale

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem roweru szosowego Cannondale, ten artykuł jest dla ciebie! Dzięki poniższym poradom poznasz naszą ofertę i wybierzesz swoją wymarzoną szosówkę w trzech prostych krokach.

DATA | /clanky/2020 | Vybirame_roadbike_uvod_1250px.jpg

Krok 1: Wybór odpowiedniego typu roweru szosowego

Gdzie będziesz jeździć?

Pierwszym krokiem do wyboru idealnej szosówki jest określenie, jaki styl jazdy lubisz najbardziej. Interesuje cię bardzo szybka jazda po asfalcie, a może uwielbiasz zgubić się w lesie okrywając nieutwardzone drogi? Odpowiedź na to pytanie pozwoli ci zawęzić wybór do rowerów określonego typu.

Krok 2: Dobór klasy roweru szosowego

Jak dobrać model roweru do oczekiwanych osiągów i ambicji sportowych?

Im bardziej ambitnie podchodzisz do jazdy, tym wyższej jakości sprzęt powinieneś wybrać.

Jeśli nastawiasz się na walkę o wynik, postaw na modele z włókna węglowego, o ile tylko pozwala na to twój budżet. Znajdziesz je w liniach produktów SystemSix i SuperSix EVO. Oba modele są wyspecjalizowanymi rowerami aero. Różnią się tym, że SystemSix został zaprojektowany z myślą o maksymalnej prędkości i minimalnych oporach na etapach o płaskim profilu, podczas gdy SuperSix EVO został zoptymalizowany pod kątem aerodynamiki, niskiej masy i komfortu na bardziej górzystych trasach.

DATA | //clanky/2020/vyber_silnicniho_kola | system_six_img_1250.jpg

Najszybszy rower szosowy na świecie - SyxtemSix

Oba modele przedstawiliśmy bliżej w artykułach Nowy SystemSix - najszybszy rower świata, i Premiera nowego Cannondale – SuperSix EVO. Nawiasem mówiąc, wyścigowy rower szosowy aero SystemSix został nazwany najszybszym rowerem świata zgodnym z wymaganiami UCI.

Kolejną propozycją skierowaną do ambitnych kolarzy jest aluminiowy CAAD13, który dzieli geometrię ze sprawdzonym w boju karbonowego SuperSix EVO. Model CAAD13 Disc 105 został wyróżniony tytułem „ROWER ROKU 2019/20” przez redakcję portalu road.cc. Sukces ten zawdzięcza rewolucyjnemu postępowi w technologii produkcji ram aluminiowych, który umożliwił uzyskanie rozwiązań i właściwości do tej pory zarezerwowanych dla włókna węglowego. Aluminiowa rama z elementami aerodynamicznymi zapewnia wyższy komfort przy zachowaniu bardzo wysokiej sztywności gwarantującej wyjątkową dynamikę.

DATA | //clanky/2020/vyber_silnicniho_kola | CAAD13_img_1250.jpg

CAAD13 - Aluminiowa rama o właściwościach karbonu

Wyczynowym kolarzom daje to wybór - przy założonym budżecie mogą wybierać między ramą karbonową wyposażoną w osprzęt niższej klasy, a ramą aluminiową z komponentami z wyższej półki.

Jeśli szukasz idealnego stosunku ceny do wydajności, szczególnie polecamy serię CAAD13, natomiast modele CAAD Optimo oferują identyczną wyścigową geometrię w jeszcze bardziej przystępnej cenie.

Jeśli poza maksymalną prędkością i aerodynamiką cenisz też wygodę, powinieneś rzucić okiem na popularną kategorię rowerów szosowych endurance, która wyróżnia się bardziej wyprostowaną pozycją w siodle, idealną na dłuższe trasy. Rowery z ramą karbonową to Synapse, a modele na ramie aluminiowej znajdziesz pod nazwą Synapse Alloy - ze względu na połączenie komfortowej geometrii i przystępnej ceny, są one szczególnie chętnie wybierane przez rowerzystów rekreacyjnych.

Rowery szosowe w terenie - gravele i rowery przełajowe

Jeśli jesteś entuzjastą kąpieli błotnych, powinieneś zapoznać się z kategorią rowerów przełajowych. Składają się na nią modele SuperX.

DATA | //clanky/2020/vyber_silnicniho_kola | superX_img_1250.jpg

Specjalistyczny rower przełajowy - SuperX Force eTap

Wszechstronne gravele, zwane rowerami szutrowymi, znajdziesz pod nazwami Topstone Carbon Lefty, Topstone Carbon i Topstone. O modelu na ramie karbonowej więc dowiesz się z artykułu Cannondale Topstone Carbon – gravel z zawieszeniem.

DATA | //clanky/2020/vyber_silnicniho_kola | Topstone_v_akci_img_1250.jpg

Cannondale Topstone Carbon w akcji

E-road - Rowery szosowe z elektrycznym wspomaganiem

Wciąż brakuje ci wolnego czasu i nie masz kiedy zbudować niezbędnej kondycji? Mamy dla ciebie wyjście w postaci roweru szosowego ze wspomaganiem elektrycznym, który pozwala osiągać ambitne cele w krótszym czasie i znacząco poprawia wrażenia z jazdy, niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym kolarzem, czy tylko okazjonalnym rowerzystą.

Dzięki zintegrowanemu akumulatorowi i dyskretnemu silnikowi najnowszą generację elektrycznych rowerów szosowych na pierwszy rzut oka trudno odróżnić od modeli “analogowych”. W tej kategorii możesz wybierać między lekkimi modelami karbonowymi SuperSix EVO NEO.

Super rychlé silniční kolo. Pssss! Vlastně elektrokolo!

SuperSix EVO Neo 1 - super szybki rower szosowy. Psst! Tak naprawdę to e-szosowy!

SuperSix EVO Neo to topowy aerodynamiczny rower szosowy z lekkim silnikiem w tylnej piaście i miniaturowym, w pełni zintegrowanym akumulatorem. Jest to więc pełnokrwista szosówka z dodatkowym wsparciem podczas jazdy pod górę i pod wiatr - model Supersix EVO NEO 1 waży tylko 11,3 kg! Więcej informacji na jego temat znajdziesz w artykule Nowy Cannondale SuperSix EVO Neo – rower e-road stworzony do latania.

Krok 3: Wybór konkretnego modelu roweru szosowego

Przy wyborze konkretnego modelu roweru szosowego cena idzie w parze z wyposażeniem i jakością zastosowanych materiałów i technologii. Ale nie oszukujmy się - kolor i wygląd też mają znaczenie!

Ile warto wydać na rower szosowy?

Ceny rowerów szosowych Cannondale zaczynają się od ok. 5000 zł a kończą na blisko 50000 zł. Ale bez paniki, te najdroższe przeznaczone są głównie dla profesjonalnych zawodników, a ich wysoką cenę uzasadniają inwestycje w rozwój nowych technologii i kosmicznych materiałów. Naszym zdaniem kluczowa jest dolna granica 5000 zł, ponieważ w przypadku znacznie tańszych rowerów szosowych nieuchronnie czekają cię dodatkowe modyfikacje, których koszt ostatecznie przekroczy zalecany przez nas limit.

Warto też pamiętać, że w przypadku wysokiej jakości roweru nie tylko kupujesz sam produkt, ale także inne usługi, jak wsparcie posprzedażowe, dostępność części zamiennych czy szybką obsługę reklamacji. Ponadto Cannondale oferuje dożywotnią gwarancję na ramę, jeśli tylko zarejestrujesz swój rower na stronie internetowej producenta.

DATA | //clanky/2020/vyber_silnicniho_kola | SuperSix_evo_img_zaver_1250.jpg

Jak często jeździsz?

Liczba kilometrów przejeżdżanych na rowerze szosowym niekoniecznie musi bezpośrednio wiązać się z kwotą przeznaczoną na jego zakup. Nawet jeśli jeździsz mało, ale sytuacja finansowa pozwala ci na zakup sprzętu z najwyższej półki, nie powinieneś czuć wyrzutów sumienia. Z drugiej strony, nie warto sięgać po model z podstawowym wyposażeniem i oczekiwać, że zniesie on lata eksploatacji pod pełnym obciążeniem treningowym i wyścigowym. Najrozsądniej jest więc wybrać przedział cenowy odpowiadający temu, jakie miejsce w twoim życiu zajmuje jazda na rowerze.

Podsumowując, chcielibyśmy życzyć ci wyboru nowego roweru szosowego, który zapewni wspaniałe doznania i zawsze dowiezie zwycięsko do miejsca docelowego.

Cannondale - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów Cannondale.