Książę Koronowany

O marce / Aktualności / Książę Koronowany
14.08.2023
Charlie Aldridge z CFR pojechał na Scalpelu po tytuł Mistrza Świata U23 XC.

Cannondale Scalpel kontynuuje swoje panowanie, a lokalny bohater zostaje władcą: Charlie Aldridge zdobywa tytuł Mistrza Świata U23 XCO.

Jeśli sama myśl o światowym złocie by nie wystarczyła, na pewno pomogli niestrudzeni fani. Może to sprawka Scalpela. Może były to emocje związane z wyścigiem światowej klasy na własnym podwórku. A może po prostu Charlie Aldridge wygrał Mistrzostwa Świata U23 XCO, ponieważ jest szybki. Bardzo szybki.

Cokolwiek by to nie było, 22-letni Szkot miał po prostu świetny dzień. Od samego początku jechał w czołówce i nie miał większych problemów z odpieraniem ataków Adriana Boichisa z Francji i Dario Lillo ze Szwajcarii, którzy wraz z Aldridgem stanęli na podium. Trio walczyło przez pierwsze sześć okrążeń wyścigu, ale Aldridge oderwał się na siódmym i zbudował przewagę nad Bochisem i Lillą na głównym podjeździe całej trasy i ta przewaga później tylko rosła.

Menedżer zespołu Cannondale Factory Racing Manuel Fumic (który sam posiada tytuł Mistrza Świata U23) wiedział, że ten moment nadejdzie.

"Zdobycie mistrzostwa świata w swoim kraju, przed rodziną, przyjaciółmi i fanami, było jednym z głównych celów Charliego na ten sezon" - powiedział Fumic. “A to dla niego dopiero początek".

"Charlie dał bezprecedensowy występ przed własną publicznością. To był odpowiedzialny występ młodego chłopaka, który kocha kolarstwo" - powiedział Phil Dixon, dyrektor sportowy Cannondale Factory Racing.

"Wciąż nie mogę otrząsnąć się z tego uczucia" - powiedział Aldridge oceniając tamten dzień. "Fani byli niesamowici. Pracowaliśmy nad tym przez długi czas, wszystko ułożyło się idealnie, niesamowicie".

Tytuł mężczyzn U23 to kolejne wielkie osiągnięcie Cannondale Factory Racing i modelu Scalpel na tegorocznych Mistrzostwach Świata po tym, jak Mona Mitterwallner zdobyła tytuł w Maratonie, a Scalpel zajął całe podium.

 

Cannondale - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów Cannondale.