Nowy Cannondale Scalpel – Otwarte granice możliwości

O marce / Aktualności / Nowy Cannondale Scalpel – Otwarte granice możliwości
19.05.2020
Nowy Scalpel to kolejny etap rozwoju XC, który na nowo definiuje możliwości tej kategorii.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | Scalpel_HM_1_1250.jpg

Przygotować! Uwaga! Początek!

Panie i panowie, przedstawiamy najnowszą ewolucję legendarnego Scalpela!

Przełomowe zawieszenie, agresywna geometria i piórkowa waga gwarantują jazdę z pełną prędkością od samej linii startu, z niezrównaną trakcją, wydajnością i kontrolą na każdej trasie. Całkowicie nowy Scalpel łączy osiągi XC na światowym poziomie z frajdą szybkiej jazdy szlakowej.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | Scalpel_Beauty_OnBlack_1250.jpg

FlexPivot & Proportional Response

Nowy Scalpel jest jednym z najlżejszych rowerów górskich z pełną amortyzacją na rynku, ale nie to jest w nim najciekawsze. Kluczem do jego niezwykłych osiągów jest nowe, czterozawiasowe zawieszenie FlexPivot. Opatentowane przez Cannondale wytrzymałe elastyczne strefy z włókna węglowego działają tak samo, jak ogniwo Horsta, ale wygrywają z łożyskami masą i sztywnością. Pozwalają też na dostosowanie charakterystyki zawieszenia do każdego rozmiaru ramy, zgodnie z filozofią Proportional Response. Tam gdzie inni poświęcają jakość amortyzacji dla niższej masy, FlexPivot daje jedno i drugie, łącząc dynamikę ultralekkiego roweru z niesamowitą przyczepnością, przyspieszeniem i kontrolą.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | FlexPivot_1250.jpg

Geometria Cannodale OutFront

Przy nieco ponad 1900 g z damperem, rama Scalpela jest jedną z najlżejszych amortyzowanych ram MTB w historii. Napęd w asymetrycznym układzie Cannondale Ai zapewnia prześwit dla opon 2,25" przy zachowaniu krótkiego tylnego trójkąta. Progresywna geometria ma teraz o 1,5 stopnia bardziej płaski kąt główki ramy i o 1 stopień bardziej stromą rurę podsiodłową. W połączeniu z dużym offsetem Lefty’ego, tworzy to najnowszą generację geometrii OutFront, która zapewnia stabilność i pewność jazdy w najtrudniejszych warunkach, zachowując przy tym szybkość i dynamikę roweru XC na łagodniejszych trasach.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | ScalpelSi_Frame_1250.jpg

Cannondale Scalpel SE

Dla zawodników maratonów MTB i pogromców singletracków powstał wariant Scalpel SE. Możliwości szlakowe podbija w nim 120 mm płynnego skoku (zamiast 100 mm), jeszcze bardziej płaski kąt główki ramy, a także szersze opony i sztyca regulowana. To idealny wybór dla osób szukających ultralekkiego ścieżkowca.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | ShockPivot_1250.jpg

Cannondale StashKit

Głównym bohaterem opowieści o Scalpelu jest zawieszenie, ale ciekawą nowością drugoplanową jest też nowy system Cannondale STASH. Zestaw ukryty w dolnej rurze zawiera wszystko, co niezbędne do szybkich napraw na trasie: zestaw narzędzi Fabric 8-in-1 w łatwo dostępnym etui, zestaw naprawczy do opon bezdętkowych Dynaplug oraz pompkę CO2.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | StashKit_1250.jpg

Nowy Scalpel dostępny jest w 8 wariantach, wliczając Scalpela SE i damskie modele Women's Scalpel Carbon 2 i Women's Scalpel Carbon SE. Do wyboru są rozmiary ramy XS, S, M, L, XL, a w modelach damskich: S, M, L.

Zapraszamy też do obserwowania kanałów Cannondale na Instagramie, FacebookuTwitterze i YouTube.

Cannondale - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów Cannondale.