Nowy Cannondale SuperSix EVO Neo – rower e-road stworzony do latania

O marce / Aktualności / Nowy Cannondale SuperSix EVO Neo – rower e-road stworzony do latania
29.10.2019
Radykalna lekka szosówka, z doładowaniem na wyciągnięcie ręki

Cannondale przedstawił dziś SuperSix EVO Neo - nową, elektryczną wersję wyścigowego SuperSix EVO. SuperSix EVO Neo zachowuje lekkość, zwrotność i charakter pierwowzoru, ale z dyskretnym wsparciem w walce z podjazdami i wiatrem w twarz.

Jego analogowe rodzeństwo - SuperSix EVO - to najszybsza lekka szosówka na rynku. Elektryczna wersja Neo czerpie z tych samych osiągnięć w dziedzinie aerodynamiki. "Wiemy, że redukcja oporów ma w kolarstwie ogromny wpływ na prędkość i osiągi", powiedział Nathan Barry, inżynier ds. projektowania w Cannondale. "Dotyczy to również rowerów e-road; redukcja oporów ułatwia szybszą jazdę, zwłaszcza po przekroczeniu limitu prędkości wspomagania". Cała rama wykorzystuje wyraźnie ścięte profile aerodynamiczne, generujące do 30% mniejszy opór od porównywalnych przekrojów okrągłych, a zintegrowane komponenty systemowe, takie jak smukła kierownica SAVE SystemBar, mostek KNØT i sztyca KNØT 27, pomagają utrzymywać niskie opory i wysokie prędkości.

DATA | //clanky/2019/SSix-Evo-neo | C20_SuperSixNeo_Bar_2407_low-res.jpg

Nasz nowy rower e-road jest też lekki. Cannondale połączył swoją autorską konstrukcję z włókna węglowego BallisTec ze światowej klasy lekkim układem napędowym Mahle ebikemotion X35. Model SuperSix EVO Neo 1 waży zaledwie 11,3 kg (w rozmiarze L), zapewniając jazdę tak szybką i dynamiczną, że łatwo zapomnieć, że jest rowerem elektrycznym - dopóki nie zaczniesz na nim podjeżdżać.

System napędowy ebikemotion składa się z lekkiego silnika o mocy 250 W w tylnej piaście i akumulatora o pojemności 250 Wh ukrytego w ramie. Oferuje on trzy poziomy odpowiednio wyważonego wspomagania, działającego do prędkości 25 km/h - dostępnego, kiedy go potrzebujesz i niezauważalnego w pozostałych sytuacjach. Zintegrowany w górnej rurze przycisk umożliwia wybór trybu i śledzenie stanu naładowania baterii, płynnie wtapiając się w estetykę ramy, bez bałaganu na kierownicy. 

DATA | //clanky/2019/SSix-Evo-neo | C20_SuperSixNeo_Bar_2407_low-res.jpg

SuperSix EVO Neo oferuje kolarzom nową jakość połączenia z rowerem i doświadczeniem jazdy. Technologia Cannondale, łącząca zintegrowany czujnik koła z aplikacją Cannondale App, dostarcza dokładnych danych o prędkości, trasie i dystansie, a także zawiera szczegółowe informacje o rowerze, wysyła przypomnienia serwisowe i o wiele więcej.

Linia SuperSix EVO Neo obejmuje trzy modele na hamulcach tarczowych, dostępne w rozmiarach S, M i L.

Po więcej informacji na temat całkowicie nowego SuperSix EVO Neo, zapraszamy na strony produktów.

Cannondale - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów Cannondale.