Premiera nowych modeli Cannondale Topstone

O marce / Aktualności / Premiera nowych modeli Cannondale Topstone
26.05.2020
Z nowym gravelowym amortyzatorem Lefty i mocą napędu Bosch, wielokrotnie nagradzane rowery Topstone Carbon oferują teraz jeszcze większe możliwości terenowe i komfort na szosie.

Przedstawiamy trzy nowe gravele: Topstone Carbon Lefty, Topstone Neo Carbon i Topstone Neo Carbon Lefty.

DATA | //clanky/2020/novy_topstone | Topstone_21_lifestyle.jpg

Topstone Carbon Lefty odziedziczył charakter po chuligańskim, zacierającym granice między kategoriami Cannondale Slate i przeniósł go na nowy poziom dzięki gravelowemu widelcowi Lefty Oliver. Natomiast Topstone Neo Carbon i Topstone Neo Carbon Lefty to gravele z elektrycznym wspomaganiem - mieszanka wybuchowa na każdej nawierzchni.

Cannondale Topstone Carbon Lefty

Topstone Carbon Lefty łączy rozwiązania niespotykane w tej klasie rowerów: przełomowy system tylnego zawieszenia Cannondale KingPin, nowy zaprojektowany dla graveli widelec Lefty Oliver oraz szerokie opony w rozmiarze 650b. Efektem jest nowy gatunek gravela, który pozwala jeździć ostrzej i płynniej.

DATA | //clanky/2020/novy_topstone | Topstone_21_Lefty.jpg

Cannondale Lefty Oliver

Cannondale Lefty Oliver to niezwykle lekki jednopółkowy amortyzator, skonstruowany wyłącznie z myślą o gravelach. Konstrukcja o skoku 30 mm bazuje na łożyskach igiełkowych zapewniających bezkonkurencyjną płynność i precyzję prowadzenia. O efektywność na szosie i skuteczność w terenie dba też nowy tłumik ograniczający bujanie i nurkowanie, a przy tym bardzo czuły.

DATA | //clanky/2020/novy_topstone | Topstone_21_Lefty_Oliver.jpg

Z kolei na asfaltowych sprintach przyda się blokada z funkcją "blow off", zapewniającą pełną kontrolę na niespodziewanych nierównościach. Nowe jest też mocowanie hamulca StopLock do zacisków flat mount, które umożliwia szybki demontaż przedniego koła bez użycia narzędzi.

Cannondale Topstone NEO Carbon

Ale to nie koniec! Wychodząc z założenia, że więcej mocy jest lepsze niż mniej mocy, Cannondale zaprezentował modele Topstone Neo Carbon i Topstone Neo Carbon Lefty ze wspomaganiem elektrycznym. Łączą one wszystkie zalety graveli Topstone Carbon i wiodącego systemu napędowego Bosch, tworząc wydajne i wszechstronne rowery adventure o wybitnych właściwościach jezdnych i zasięgu nawet 127 km.

DATA | //clanky/2020/novy_topstone | Topstone_Neo_Carbon.jpg

Topstone Neo Carbon jest dostępny w dwóch konfiguracjach - z kołami 700c i sztywnym karbonowym widelcem lub 650b z nowym Lefty Oliver. Topstone Neo Carbon (700c) to doskonałe połączenie wydajności, prędkości i komfortu na asfalcie i nieutwardzonych drogach.

Cannondale Topstone NEO Carbon Lefty

Z kolei Topstone Neo Carbon Lefty (650b) to Lefty Oliver z przodu, zawieszenie KingPin z tyłu, a do tego trakcja i zwrotność kół 650x42c. Opony te pozwolą doświadczonym riderom zapuścić się w teren znacznie dalej, niż na jakimkolwiek innym gravelu, ale też zapewnią komfort i bezpieczeństwo na zwykłych wycieczkach. Dzięki mocy i zasięgowi systemu Bosch, rowery te zapewniają jedyne w swoim rodzaju wrażenia z jazdy, na nowo definiując radość z jazdy po szutrze.

DATA | //clanky/2020/novy_topstone | Topstone_21_neo_carbon.jpg

Na kolekcję Topstone Carbon Lefty składają się cztery modele, w tym jeden dedykowany dla kobiet.  Warianty unisex będą dostępne w rozmiarach XS, S, M, L i XL, a damski model specjalny: XS, S i M. Topstone Neo Carbon będzie dostępny w dwóch wariantach 650b z Lefty Oliver oraz dwóch 700c, wszystkie w rozmiarach S, M, L i XL.

Więcej informacji o nowym Topstone znajdziesz na stronie internetowej.

Cannondale - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów Cannondale.