Team Cannondale Factory Racing rośnie w siłę

O marce / Aktualności / Team Cannondale Factory Racing rośnie w siłę
08.01.2021
Po niezwykle udanym sezonie 2020, Cannondale Factory Racing zaczyna pisać kolejny rozdział w swojej historii!

Aktualnie do najwyżej punktowanego zawodnika na świecie w rankingu UCI Henrique Avanciniego i jego kolegi z teamu Manuela Fumica dołączą dwie nowe postacie – młody duński zawodnik Simon Andreassen oraz Alan Hatherly z RPA. Obaj zawodnicy pokazali już swoje walory w ubiegłym roku, kiedy Simon dominował w kategorii Elite w zawodach Pucharu Świata w MTB a Alan dostał się na podium w tej samej dyscyplinie.

DATA | //clanky/2021/novi_jezdci_cfr21 | Alan_and_Simon_SA.jpg

Teraz, po dwutygodniowym zgrupowaniu możemy już potwierdzić, że cała ekipa CFR jest już zżyta i nie może się doczekać pierwszych zawodów w sezonie 2021!

W jaki sposób najwyżej notowany zawodnik UCI, Henrique Avancini, komentuje pojawienie się nowych silnych zawodników w drużynie?

„To wspaniałe mieć obok siebie młodych zawodników z takim talentem i silną chęcią pracy nad samym sobą. Dzięki talentowi i know-how Cannondale Factory Racing, mają wszystkie niezbędne narzędzia, aby stać się znaczącymi zawodnikami w kolarstiwe górskim. Z biegiem lat nasz team opracował doskonały system pracy z zawodnikami. Wierzę, że to zapewni Simonowi i Alanowi najlepsze warunki do ich rozwoju. Oboje doskonale wiedzą, czego wymaga każde zwycięstwo. Obaj nam już pokazali, jak szybko i dobrze potrafią jeździć. Momentalnie najważniejsze jest, aby się nauczyli, jak być konsekwentnym i budować solidną karierę. To dla naszego teamu świeża krew i duży atut, jestem głęboko przekonany, że staną się profesionalistami, którzy wiedzą, co oznacza ta praca. Przyszłość naszej drużyny wygląda świetnie!“  

A jakie są wrażenia samych zawodników?

Alan Hatherly

„Fakt, że od przyszłego sezonu mogę być członkiem Cannondale teamu jest marzeniem, które się spełniło. Ta nowa szansa bycia u boku tak silnych zawodników przerosła wszystkie moje oczekiwania. Nie mogę się doczekać, kiedy się juz rozpocznie sezon i zacznę ścigać się na nowym rowerze. Mam duże ambicje odnośnie roku 2021. Jestem przekonany, że posunę się w górę oraz nauczę się wielu nowych rzeczy, to jest naprawdę ekscytujące uczucie.“ 

DATA | //clanky/2021/novi_jezdci_cfr21 | Alan_SA.jpg

Simon Andreassen

„Jestem bardzo podekscytowany a jednocześnie mam wielki szacunek, że stałem się częścią drużyny Cannondale Factory Racing. Był to jeden z wielu projektów, które przekroczyły moje oczekiwania. To zupełnie nowe podejście, zwłaszcza po tym, jak wziąłem udział w pierwszym wspólnym zgrupowaniu i zobaczyłem, z jakim profesjonalizmem pracuje zespół, i jak wiele radości może to przynieść wszystkim zainteresowanym.“

DATA | //clanky/2021/novi_jezdci_cfr21 | Simon_SA.jpg

Nawiasem mówiąc Simon przygotowuje się do swoich pierwszych zawodów w koszulce Cannondale  już w tą sobotę 9 stycznia w trakcie Mistrzostw Danii w cyklokrosie.

DATA | //clanky/2021/novi_jezdci_cfr21 | Alan_and_Simon.jpg

Informacje i wydarzenia wokół teamu Cannondale możecie śledzić na naszym profilu na Instagramie lub bezpośrednio na profilach poszczególnych zawodników.

Zdjęcia: Jean Pierre Jacobs

Cannondale - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów Cannondale.