Max Plaxton dołącza do Cannondale Factory Racing

O marce / Aktualności / Max Plaxton dołącza do Cannondale Factory Racing
02.03.2014
Kanadyjczyk Max Plaxton, najszybszy zawodnik XC w Północnej Ameryce, dołącza do teamu Cannondale Factory Racing i będzie ścigał się u boku Marco Aurelio Fontany, Manuela Fumica, Antona Coopera i Keegana Swensona.

"Cieszy mnie perspektywa jeżdżenia z tak silną załogą", mówi Plaxton, "już w 2014 roku chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony".

Wcześniej Max jeździł we wspieranym przez Cannondale teamie Sho-Air i osiągał świetne rezultaty w pucharze świata (trzy razy meldował się w pierwszej dziesiątce, w tym raz na miejscu piątym). Naturalnym krokiem było więc przejście do teamu fabrycznego. Na sezon 2014 cel jest podobny - jak najwięcej miejsc w top-10. Dodatkowo współpraca między Sho-Air i Cannondale rozszerza się na cały świat.

Plan dla całego teamu to nie tylko puchar świata XCO, gdzie celem jest m.in. wygranie rywalizacji drużynowej, ale także jak najwięcej lokalnych wyścigów, przede wszystkim w Ameryce Północnej, oraz przygotowania olimpijskie.

Zawodnicy będą używać rowerów F29 i Scalpel. Sponsorami teamu Cannondale Factory Racing są firmy Sho-Air, SRAM, Avid, Rock Shox, Enve, FSA, Prologo, Schwalbe, DT Swiss, Northwave, Ethic Sport, Osprey, Eighty Aid+, RSP i Knaus.
Cannondale - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów Cannondale.