Wspieramy Piotra Pogona.

O marce / Aktualności / Wspieramy Piotra Pogona.
21.01.2015
Piotr Pogon został oficjalnym zawodnikiem i blogerem testującym rowery Cannondale. Rowery treningowe i do startu w zawodach w sezonie 2015 udostępni oficjalny dystrybutor marki Cannondale, firma Aspire Sports. Piotr będzie korzystał z modeli Slice, F29 oraz Synapse.

Piotr Pogon od lat prowadzi charytatywną aktywność sportową na szeroką skalę. Jest m.in. animatorem sportowym i charytatywnym na rzecz osób niepełnosprawnych, prelegentem motywacyjnym, maratończykiem, triathlonistą oraz konsultantem społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Piotr od lat walczy z chorobą nowotworową. W sierpniu 2012 roku – jako pierwszy człowiek bez płuca – ukończył zawody triathlonowe na dystansie Ironman Triathlon w Kalmarze. W 2014 r. powtórzył ten wyczyn w zawodach Ironman Triathlon Zurych. Jest także koordynatorem i uczestnikiem wypraw z udziałem osób niepełnosprawnych, m.in. na Kilimandżaro i Elbrus.

Piotr Pogon jest także zdobywcą nagrody National Geographic „Traveler” w kategorii Wyczyn Roku 2011 za zdobycie wraz z niewidomym Łukaszem Żelechowskim  najwyższego szczytu Ameryki Południowej Aconcagua (6962 m n.p.m.) To także honorowy ambasador i uczestnik I etapu wyprawy rowerowej Rak'n'Rolling 5000 km na Zwrotnik Raka, nagrodzonej w plebiscycie National Geographic "Traveler" w kategorii: Społeczna Inicjatywa Roku 2012. Do tego Alpejczyk, srebrny medalista akademickich Mistrzostw Polski w slalomie gigancie w latach 1989-1991. W roku 2009 wykonał zjazd skiturowy z wysokości 5300 m n.p.m. ze zbocza Elbrusa.

Jak mówi Piotr Pogon współpraca z Cannondale to dla niego „wielka nobilitacja i "skok" techniczny”. „Bardzo cieszę się z rozpoczętej właśnie współpracy. Piotr jest niezwykłą osobą o nieskończonych pokładach pozytywnej energii. Jestem pod wrażeniem jego osiągnięć” - dodaje Paweł Szade reprezentujacy Cannondale.

Trzymamy kciuki czekamy na pierwsze testy i teksty. Powodzenia Piotrze!!!

 

Cannondale - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów Cannondale.