Nowe elektryczne fulle Moterra i Moterra LT

O marce / Aktualności / Nowe elektryczne fulle Moterra i Moterra LT
11.07.2016
Cannondale przedstawił dwa zupełnie nowe amortyzowane rowery elektryczne Moterra i Moterra LT. Bezkompromisowe podejście do tworzenia rowerów zaowocowało sprzętem, na którym można jechać dalej, szybciej, mocniej.

„Chcieliśmy stworzyć elektrycznego górala, który sprosta oczekiwaniom stawianym przed każdym Cannondalem. Punktem wyjścia było opracowanie odpowiedniego zawieszenia i geometrii, a następnie dopasowanie do niego technologii wspomagania elektrycznego", mówi Scott Ritttschof, wiceprezydent marketingu globalnego i rozwoju produktu. „Efektem jest elektryk, który w trudnym terenie jeździ lepiej, niż jakikolwiek inny na świecie.“

Moterra 1

Moterra bazuje na długiej tradycji i innowacjach Cannondale. Projekt czerpie z doświadczeń zyskanych przy tworzeniu takich modeli jak Habit, Jekyll czy Scalpel-Si. Wspomaganie elektryczne uwydatnia unikalne prowadzenie i cechy geometrii, a nie na odwrót. 

Moterra-motor bosh

Sercem Moterry i Moterry LT są niestandardowe elementy: mocowanie silnika Si i asymetryczna zębatka Ai. Umożliwiają one umiejscowienie silnika i linii łańcucha w taki sposób, żeby wpływ napędu na pracę zawieszenia był minimalny. Dodatkowym osiągnięciem jest najkrótszy wahacz w klasie, dzięki czemu rowery są zwinne na szlaku, co raczej nie przydarza się innym elektrykom. 

Kolejnym unikalną cechą roweru jest najniższy środek ciężkości - bateria zintegrowana jest maksymalnie nisko w "klatce" umieszczonej w rozbudowanej, ekstremalnie sztywnej dolnej rurze. Mocna osłona i gumowy pasek "BatStrap" stanowią zabezpieczenie przed skałami i kamieniami, jednocześnie umożliwiając łatwy dostęp w celu naładowania.

Moterra-chranic

Oba modele zbudowane są z ze stopu aluminium C1 w technologii SmartForm z carbonowym łącznikiem przy damperze.  Moterra to jedyny elektryczny full z silnikiem Boscha, do którego można przykręcić koszyk na bidon.

Moterra-vejde se i lahev

W ofercie znajdują się dwie wersje:

  • Moterra LT – agresywne all-mounain/enduro, 160mm skoku, opony 27,5x2,35" i odpowiednio wytrzymały osprzęt. Dostępne będą dwa modele w cenie 24.999zł i 29.999zł
  • Motera – uniwersalny trailbike o skoku 130mm na kołach 27,5+ o niesamowitej przyczepności. Do wyboru trzy modele w cenach od 19.999zł do 29.999zł.
Cannondale - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów Cannondale.