Moterra SL

Moterra SL – najlżejszy e-bike MTB pełnej mocy, który ujrzał światło dnia*

Moterra SL to pierwszy rower trailowy ze skokiem 150mm, akumulatorem 600Wh, mocą 600W i momentem obrotowym 85Nm, który waży 19,3 kg. Maksymalna moc i niska waga stworzyły nową kategorię.

*Odważne stwierdzenie, wiemy. Właśnie dlatego dodaliśmy gwiazdkę. Przez "pełną moc" rozumiemy eMTB z jednostką napędową o momencie obrotowym co najmniej 85Nm i pojemnością akumulatora co najmniej 600Wh. Także tak, mamy jasność.

Maksymalna moc, niska waga

Żaden rower elektryczny o tak dużej mocy jeszcze nigdy nie ważył tak mało. Lekka rama z włókna węglowego posiada obniżającą masę technologię zawieszenia FlexPivot, a także wykonaną na zamówienie baterię o wyższym stosunku watów na kilogram niż jakikolwiek inny rower elektryczny na rynku. Dzięki stosunkowi mocy do masy, który nie ma sobie równych, będziesz mieć niezapomnianą zabawę za każdym razem, gdy na nią wsiądziesz.

Moterra SL – najlżejszy e-bike MTB pełnej mocy, który ujrzał światło dnia*
Moterra SL – najlżejszy e-bike MTB pełnej mocy, który ujrzał światło dnia*

Full Boost

Szukaliśmy możliwie najlżejszego silnika, który byłby w stanie dostarczyć dużą moc. Znaleźliśmy go pod postacią Shimano EP801 i nieco zmodyfikowaliśmy. Dzięki momentowi obrotowemu 85Nm i ponad 600 watom maksymalnej mocy możesz korzystać z trybu BOOST, kiedy tylko chcesz.   

Full Boost
Full Boost

Power a la Mode

Opracowaliśmy tryby wspomagania specjalnie dla Moterra SL. Są one dostosowane do jazdy z maksymalną mocą, na jaką pozwala ten ebike. Podczas jazdy można łatwo przełączać się między czterema trybami. To od Ciebie zależy, czy wybierzesz maksymalny zasięg, brutalną moc, czy coś pomiędzy. Niezależnie od tego, czy jedziesz w spokojnym tempie, czy na pełnym gazie, każda jazda na Moterze SL będzie dokładnie taka, jak chcesz. Nic więcej, nic mniej. 

Power a la Mode
Power a la Mode

Boskie prowadzenie

Na pierwszy rzut oka geo wydaje się nieco naciągane - kąt główki ramy o wartości, której szukałbyś raczej w rowerze zjazdowym, duży reach i stromy kąt rury podsiodłowej, jakie można znaleźć w nowoczesnych rowerach ścieżkowych, czy kinematyka zawieszenia dostosowana do każdego rozmiaru - ale kiedy połączysz to wszystko w jedną całość, wychodzi rakieta. 

Boskie prowadzenie
Boskie prowadzenie

Doskonałe zawieszenie

Wahacz z FlexPivot służy nie tylko do zmniejszenia masy, daje też podstawę działania całego zawieszenia. Jest to uczciwy system czterozawiasowy, znany jako Horst Pivot, który pozwala naszym inżynierom dostroić zawieszenie tak, aby reagowało na każdy bodziec otrzymany od rowerzysty lub z podłoża. Rezultat? Niesamowita przyczepność, pewność podczas hamowania i poczucie, że rower aż prosi się o więcej. 

Doskonałe zawieszenie
Doskonałe zawieszenie

Technologie

Cannondale - Logo
[X]

Zapisz się do newslettera!

Będziemy wysyłać Ci informacje o nowościach i promocjach dotyczących rowerów Cannondale.